هیچ چیز استفاده ایتالیا اخبار پزشکی

هیچ چیز: استفاده ایتالیا اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار پزشکی تولید آنتی‌بیوتیک از خاک ایتالیا

باکتری‌های مقاوم دربرابر آنتی‌بیوتیک یکی از بزرگترین بحران‌های امروز علم پزشکی به شمار می‌روند، که هر سال دست کم دو میلیون نفر تنها در آمریکا را درگیر خود می‌سا

تولید آنتی‌بیوتیک از خاک ایتالیا

تولید آنتی بیوتیک از خاک ایتالیا

عبارات مهم : استفاده

باکتری های مقاوم دربرابر آنتی بیوتیک یکی از بزرگترین بحران های امروز علم پزشکی به شمار می روند، که هر سال دست کم دو میلیون نفر تنها در آمریکا را درگیر خود می سازند.

به گزارش همشهری آنلاین،سالانه نزديك به 23 هزار نفر درنتيجه آلوده شدن به اين باكتري ها جان خود را از دست مي دهند، ولی كشف جديد مي تواند جان بسياري از اين افراد را از فوت نجات دهد.

تولید آنتی‌بیوتیک از خاک ایتالیا

محققان موسسه ميكروب شناسي دانشگاه روتگرز موفق به اختراع آنتي بيوتيكي جديد با استفاده از خاك كشور ايتاليا شده است اند كه pseudouridimycin نام دارد و به نظر مي آيد در مبارزه با بسياري از انواع باكتري هاي مقاوم عملكردي عالي دارد.

محققان فرايند مطالعه خود را بازگشت به رويكرد كلاسيك كشف آنتي بيوتيك ناميده اند و در آن از تكنيك هاي پيچيده نظارتي براي آزمايش ميكروب هاي موجود در خاك استفاده كرده و موفق به كشف عوامل آنتي باكتريال جديدي در خاك شدند كه تا پيش از اين مشاهده نشده بودند.

باکتری‌های مقاوم دربرابر آنتی‌بیوتیک یکی از بزرگترین بحران‌های امروز علم پزشکی به شمار می‌روند، که هر سال دست کم دو میلیون نفر تنها در آمریکا را درگیر خود می‌سا

pseudouridimycin يا PUM به شيوه اي متفاوت با باكتري ها مبارزه مي كند، پليمراز RNA باكتري ها را مسدود مي سازد، پليمراز آنزيمي است كه در رونويسي از دي ان اي مورد استفاده قرار مي گيرد. اين آنتي باكتري خود را به شكل يكي از سنگ بناهاي سازنده RNA كه براي شروع حيات بسيار كليدي است درآورده و خود را با بخش هاي حياتي از آنزيم هاي مورد نياز باكتري پيوند مي زند و به طور كامل آن را خنثي مي سازد.

تعامل ميان PUM و پليمراز RNA باعث مي شود مقاوم شدن باكتري دربرابر دارو به امري غيرممكن تبديل شود. اين دارو تاكنون در مقابله با باكتري MRSA، يكي از ابرباكتري هاي مقاوم كه در بيمارستان ها دردسرساز شده است ، موفقيت آميز عمل كرده هست. با اين همه اين دارو نمي تواند براي هميشه موثر باشد، زيرا روند تكامل روند هوشمند و ادامه دار هست، و هميشه راه هاي جديد براي مقاوم شدن باكتري ها ايجاد مي شوند.

واژه های کلیدی: استفاده | ایتالیا | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs